В Україні впроваджують чотири світлокліматичні зони

Територію Україну поділять на чотири світлокліматичні зони. Відповідну державну будівельну норму планують затвердити найближчим часом, повідомляє на Facebook заступник міністра регіонального будівництва та розвитку Лев Парцхаладзе.

«У новому ДБН щодо освітлення ми пропонуємо скорегувати розрахунки природного освітлення в приміщеннях. Зокрема, уточнити зонування території України за світловим кліматом, розподіливши її на 4 зони за світлокліматичними особливостями», – зазначив чиновник.

Згідно з проектом нового ДБН, територія України розподіляється на такі світлокліматичні зони:

І зона – Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;

ІІ зона – Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська області;

ІІІ зона – Кіровоградська, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Черкаська, Донецька, Луганська області;

ІV зона – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

За словами заступника міністра, в залежності від світлокліматичних особливостей регіонів будуть змінені вимоги до розміру вікон при будівництві будинків.

Зараз територія України поділена лише на дві світлокліматичні зони: до однієї зони входить Одеська область та АР Крим, до іншої – решта території України. Проте між регіонами досить суттєва різниця в світловому кліматі. Наприклад, різниця в часі сходу та заходу сонця між Ужгородом і Харковом складає близько 2-х годин.

«Нові ДБН дадуть можливість більш коректно розраховувати необхідну мінімальну площу вікон у приміщеннях в різних регіонах України, а, отже, підвищення інсоляції і комфорту в приміщеннях», – додав Лев Парцхаладзе.

tvoemisto.tv

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *