Теплий монтаж SWS (Soudal Window System)

Теплий монтаж ( іноді називають – євро монтаж ) віконних конструкцій – це тришарова герметизація шва примикання, тобто міцна та ефективна герметизація місця установки вікон в отворі відповідно до загальних принципів : “герметичніше всередині, ніж зовні”.

 1. Внутрішній шар – являє собою пароізоляційну монтажну стрічку, яка наклеюється як на саму конструкцію, так і на стіну усередині приміщення. Пароізоляційна стрічка повинна повністю перекривати монтажний зазор. Завдяки цьому запобігається проникнення вологи всередину шва.
 2. Середній шар – саморозширного поліуретанової монтажної піни. Вона виконує функцію тепло-і звукоізолюючого матеріалу. Щоб середній шар з часом не втратив своїх властивостей, піну необхідно захищати як від перезволоження, так і від руйнування під впливом ультрафіолету.
 3. Зовнішній шар – паронепроникний. Основні властивості – захист піни від зовнішнього зволоження, від дії ультрафіолету. А також безперешкодне виведення вологи з монтажного шва на зовнішнє середовище. Для зовнішнього шару використовуються паропроникні монтажні стрічки.

Використання віконних паронепроникних стрічок – це єдиний дієвий метод захисту шару поліуретанової піни від проникнення вологи з навколишнього середовища. Тільки сухий шар піни має відповідні теплоізоляційні та акустичні параметри.

Весь процес виконання теплого монтажу SWS

 1. Підготовка поверхні
  Віконний отвір (відкос) повинен бути рівним і міцним, щоб створити можливість правильного укладання стрічок. Нерівні площини, наприклад, керамічні , необхідно вирівняти розчином для кам’яної кладки, потім вирівняти шаром грунтовки.
 2. Приклеювання стрічки до рами
  Паронепроникна стрічка приклеюється (червона) на коробку вікна з внутрішньої сторони  і паропроникна стрічка (біла) із зовнішнього боку.
 3. Вирівнювання та механічний монтаж коробки у віконному отворі
  Встановлюється коробка в потрібному місці отвору, вирівнюється в горизонтальному і вертикальному напрямку  і фіксується за допомогою клинів або кубиків з пластмаси або просоченого дерева . Механічно кріпиться на анкера, дюбелі або консолі (залежно від рекомендацій ) .
 4. Приклеювання паропроникної стрічки зовні отвору
  Знімається біла захисна плівка і приклеюється стрічка до стіни на загрунтовані і сухі відкоси . Після обережного натягування плівки притискається смужка бутилу. Стрічку необхідно захистити від впливу атмосферних опадів протягом 3 місяців з моменту монтажу, в разі наклеювання до встановленого раніше вікна – негайно.
 5. Заповнення щілини поліуретановою піною
  Щілина між отвором і коробкою має бути повністю заповнена пружинистим ізоляційним матеріалом, компенсуючим рухи коробки, що виникають в результаті зміни температури і вологості навколишнього середовища.
  Перед нанесенням піни рекомендовано зволожити стіну – це прискорює процес полімеризації і покращує клітинну структуру піни. Щілина заповнюється піною тільки частково – піна розширюється під час затвердіння – так, щоб товщина одного шару була не більша, ніж 3 см. Після затвердіння піни виступи зрізаються гострим інструментом.
 6. Приклеювання паронепроникною стрічки (червоної) до отвору зсередини
  Паронепроникна стрічка (червона) захищає шар поліуретанової піни від проникнення в нього водяної пари і вологи зсередини будівлі. Після приклеювання стрічка повинна щільно прилягати до основи по всій ширині.